שאלות ותשובות

אבידות

למי ניתן לפנות במקרה של אובדן, גניבה או נזק לרכוש במהלך נסיעה באוטובוס?

יש לייצור קשר עם המוקד הטלפוני של החברה 3553* / 1-599-559-559, ניתן גם לפנות אישית למשרד הראשי רח' פאולוס הששי, ת.ד. 86, נצרת ,מיקוד 16100, בשעות בפעילות 8:00-18:00.

למי לפנות במקרה של אובדן כרטיס הרב קו?

במקרה של אובדן הכרטיס או נזק שחל בכרטיס הרב קו, יש לפנות לעמדות השירות על-הקו, להצטייד בתעודה מזהה ו 10 ש"ח ובאם הכרטיס שניזוק או אבד הינו אנונימי עלות ההנפקה החדשה 5 ש"ח. לתשומת ליבכם, כרטיס רב קו אנונימי שאבד או ניזוק צריכים להצטייד בקבלות טעינת ההסדרים על מנת שיוכלו לקבל בחזרה את ההסדרים שהיו בכרטיס.

אחר

האם סטודנט יכול לעשות שימוש ביתרת כרטיס התלמיד שלו?

במקרה ופרופיל הנוכחי הסתיים או שכרטיס הרב קו אינו רלוונטי, ויש ברשות המשתמש רב קו אישי עם ערך כספי, ניתן לפנות למשרדי החברה הקרובים, במטרה להעביר את היתרה לכרטיס הרב קו העדכני או לפרופיל החדש. 

מהי רפורמת התעריפים החדשה?

רפורמת התעריפים החדשה " דרך שווה " אשר נכנסה לתוקף החל מיום 01/08/2022 מבוססת על מרחקי נסיעה בחיוב תעריף נסיעה בודדת בהתאם לאורך המסלול ומרחק תחנת העלייה מתחנת היעד, בנוסף בוטלה חלוקת המדינה למטרופולינים ובמקומם הושקו הסדרים חופשיים חודשיים שפועלים באיזורי הפריפיריה שמוגדרים כאיזור 1 ועד מרחק נסיעה של 40 ק"מ והסדרים חופשיים חודשיים ברמה ארצית אשר אינם מוגבלים במרחק או באיזור בנוסף להרחבת ההנחות לאוכלוסיות שונות המשתמשות בתחבורה ציבורית. למידע נוסף ניתן לעבור לאתר הרפורמה https://pti.org.il/derekh-shava או לעבור לדף התעריפים.

מהם תנאי התשלום עבור עגלת תינוק?

בהתאם לצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, התשפ"ב – 2022, דמי הנסיעה כוללים הובלת עגלת תינוק מקופלת או נושאת ילד.

בעלי חיים

האם מותר להעלות בעלי חיים לאוטובוס?
 • מותר להעלות לאוטובוס חיות מחמד קטנות, רק אם הן קשורות ברצועה ומצוידות במחסום פה, וגם מונחות על הברכיים או מוחזקות על הידיים, כך שאינן יכולות לפגוע או להטריד את מנוחתם של שאר הנוסעים.
 • נוסע עיוור זכאי לליווי של כלב נחייה קשור ברצועה, ללא תשלום נוסף.
 • ניתן להעלות לאוטובוס כלב שירות קשור ברצועה, ללא תשלום נוסף. 

כרטיסיות

באילו מקרים פטור הנוסע מתשלום עבור הנסיעה?

על פי ההסכם שנחתם עם משרד התחבורה ומשרד הבטחון, חיילים/ות רשאים/ות לנסוע בכל הקווים חינם, על פי הקריטריונים הבאים:

 • חיילים/ות במדים בשירות סדיר/קבע, עם הצגת תעודת חוגר/קצין.
 • חיילים/ות ללא מדים בשירות סדיר/קבע, המצוידים בטופס 327 מנוילן.
 • חיילים/ות ללא מדים, נושאי תעודת לוחם.
 • חיילים/ות ביום שחרורם, עם טופס שחרור ליום הנסיעה.
 • שוחרים/ות במדים, נושאי תעודת שוחר.
 • שוחרים/ות ללא מדים, נושאי תעודת שוחר וטופס 327.
 • שוטרים/ות במשטרת ישראל; אזרחים/ות עובדי/ות משטרה; גמלאי/ות משטרת ישראל, שברשותם תעודה בתוקף.
 • עובדי/ות אגד.

בנוסף לפטור מתשלום עבור האוכלוסיות הבאות:

 • אזרחים מעל גיל 75
 • עיוור
 • ילד עד גיל 5
מהם תנאי התשלום עבור נוסע עיוור?

נוסע בעל תעודת עיוור, המונפקת על ידי משרד העבודה והרווחה זכאי לפטור מלא מדמי הנסיעה.

מלווה העיוור זכאי להנחה 50% בטעינת הסדר ערך צבור ברב קו השייך לאדם העיוור.

מחירונים

האם ישנו פיקוח על מחירי הנסיעה באוטובוס?

בהחלט כן. משרד התחבורה מפקח ומסבסד את מחירי הנסיעה באוטובוס, במטרה לשמור על רמת מחירים סבירה ושווה לכל נפש. כמו כן, מחויבת החברה לתת הנחות למגזרים השונים, בהתאם למדיניות ההנחות הנקבעת על-ידי משרד התחבורה ומשרד האוצר.

האם יוכל הנוסע לשנות את יעד הנסיעה במהלכה?

אכן יכול לשנות את יעד הנסיעה, במידה וירצה לנסוע לתחנת יעד חדשה מעבר לתחנת היעד המקורית, יוכל לגשת לנהג כאשר מגיע לתחנת היעד המקורית ולבקש להאריך את הנסיעה עד התחנה הרצויה בכפוף לתיקוף מחדש בעד דמי נסיעה חדשה מתחנת היעד המקורית לתחנת היעד העדכנית הרצוייה. ובמידה ותחנת היעד הרצוייה הינה לפני תחנת היעד המקורית לא יוכל לקבל הפרש מחיר או החזר כפסי, במקרה האמור ניתן לפנות לחברה להמשך טיפול.

מטען

מה הנוהל לגבי נשיאת מטען יד, תיק או מזוודה?

נוסע רשאי לקחת עמו מטען יד ללא תשלום נוסף, ובלבד שלא יפריע או יגרום נזק לשאר הנוסעים באוטובוס. תיקים גדולים ומזוודות יש לשים בתא המטען, במקרים הבאים ללא תוספת תשלום: 

 • תיק ומזוודה, בתנאי שלא יגרמו נזק או יפריעו לשאר הנוסעים.
 • עגלת ילדים מקופלת ו/או עגלת נכים מקופלת, (הנהג רשאי לסרב להעלות את העגלה מנימוקי צפיפות).
 • כל מטען חורג כדוגמת כלי נגינה, חבילה, ארגז, שק וכדומה, כל עוד אינם מפריעים לנוסעים, נכנסים לתא מטען ואינם מונחים במעברים ובכניסות.
 • מטען צר (מוט עץ, גליל שרטוטים) שאורכו אינו עולה על מטר.

רב-קו

מהו כרטיס רב קו?

רב-קו הוא כרטיס חכם נטען, באמצעותו ניתן לשלם על הנסיעה לרבות באוטובוס, רכבל, מטרונית, רכבת קלה ורכבת בכל רחבי הארץ ועל הכרטיס מוטבעת תמונת הנוסע ופרטים מזהים.

מה גובה ההנחה לה זכאים קד"צים/ות  או בעלי/ות כרטיס של"ת?

חייל, חייל בשל"ת, חניך כהגדרתו בתקנות המכינות הקדם־צבאיות הכרה במכינה קדם־צבאית (התש"ע 2009) , או חניך במכינה קדם־צבאית חצי שנתית שנתמכת לפי מבחנים לחלוקת כספים לצורך תמיכה של משרד החינוך בתוכנית טרום שירות צבאי או שירות לאומי או שירות אזרחי לבוגרי כיתה י"ב, ומתנדב בשנת שירות שמציג תעודה המעידה על כך, פטור מתשלום בעד הנסיעה בכל קווי השירות, למעט נסיעה למרחק של 225 ק"מ ומעלה; הגבלה זו לא תחול על מי מהמנויים בפסקה זו שמקום שירותו או מקום מגוריו הוא באילת או בערבה, שמציג תעודה המעידה על מקום מגוריו או מקום שירותו.

איפה קונים וטוענים את הכרטיס החכם?

ניתן להנפיק ולהטעין כרטיס רב קו באמצעות האתר רב קו אונליין (ravkavonline.co.il)  או במרכזי שירות "על-הקו" הפזורים ברחבי הארץ.

כמה חוזי-נסיעה ניתן לטעון בכרטיס?

ניתן לטעון בכרטיס עד 8 חוזי נסיעה.

איך זה עובד?

הנוסע יציג את הכרטיס החכם אל מול קורא הכרטיסים המותקן בכניסה לאוטובוס, אשר סורק את הנתונים, כולל את תוקף הכרטיס ואת אזור הנסיעה המותר, וכך ייגבה מחיר הנסיעה.

תעודת זכאות

איך ניתן להנפיק תעודת זכאות?

משרד התחבורה שולח את התעודות לזכאים באופן אוטומטי, על פי רשימה המועברת מדי חודש מהביטוח הלאומי. לכן אין צורך לפנות למשרד התחבורה. התעודה היא אישית ולא ניתנת להעברה.
חידוש תעודות זכאות מתבצע במרוכז פעם בשנתיים, לכלל אוכלוסיית הזכאים. פעם בחודש מונפקות תעודות ל'זכאים' החדשים, על-פי עדכון המוסד לביטוח לאומי.

מה ניתן לעשות במקרה של אובדן התעודה?

במקרה של אובדן או אי קבלת תעודת זכאות, ניתן לפנות למרכז המידע הארצי 8787* או באמצעות פנייה בכתב עבור: המפקח על התעבורה לתחבורה ציבורית, רח' המלאכה 8, ת.ד.57109 , תל-אביב,61570, פקס: 03-5657281.

לשאלות נוספות בעניין רפורמת התעריפים דרך שווה ניתן לפנות לאתר הרפורמה לחלק של השאלות והתשובות https://pti.org.il/derekh-shava/#section13Anchor

לידיעתך, אנו משתמשים בעוגיות (cookies) באתר זה למטרות שונות כמפורט במדיניות פרטיות